doğa dostu turlar

SAYGI

VE

ANLAYIŞ

Doğal güzelliğin ve barışın sürdürülebilmesi umudu ile...

BİLİNÇLİ SEYAHAT

 

Şirket olarak amacımız sürdürülebilir turizm ve toplum oluşturmak için gerekli olan normları tüm şirket çalışanlarımızla ve en üst seviyede yerine getirmeye çalışmaktır. Amber Travel, potansiyel ve bilinen kaynaklara farkındalığı arttırır, yerel farkları gözetir, tanıtır, gücü ve yetkisini yöneterek korunmaları ve fayda sağlamaları için faydalı ilişkiler kurarak çalışmalar yapar.

 

Bilinçli seyahat etmeyi ve planlamayı doğayı korumak ve sürdürülebilir kılmak için cesaretlendiriyoruz ve yaygınlaştırmaya çalışıyoruz.  Özen gösterdiğimiz alanları başlıklar altında toplamak gerekirse;

-İç hat uçuşu kullanmıyoruz. Turlarımızın hiçbiri iç hat uçuş içermemektedir.

-Toplu taşıma önceliğimizdir. Kullanışlı bir toplu taşıma seçeneği olduğunda onu kullanırız.

-Personel ulaşımı.  Personelimiz işe ulaşmak için yürüdüklerinde, bisiklet sürdüklerinde ya da toplu taşıma araçlarını kullandıklarında kendilerine ulaşım teşvik ödemesi yaparız.

- Aile işletmesi küçük otelleri kullanıyoruz, çok iyi bir neden olmadıkça çok uluslu zincirler ile çalışmıyoruz.

- Türkiye'de, doğal veya arkeolojik koruma alanlarında yasa dışı olarak inşa edilmiş ve işletilen birçok otel ve konaklama tesisi bulunmaktadır (ör: Kabak Plajı, Olympos vb.). Yasadışı olarak çalıştığını bildiğimiz

-Hem konaklayana hem de ev sahibine fayda sağladığını düşündüğümüz, özgün ev konaklamalarını teşvik ediyoruz.

-Kısa dönem daire kiralama ve/veya Airbnb tarzı kiralamalar yapmıyoruz. Bu tarz konaklamaların tatil beldelerindeki kiralama pazarını şişirerek yerel topluluklara zarar vermekte olduğunun ve bu beldelerde yaşayan ailelerin evsiz kalmasına sebep olabileceğinin bilincindeyiz.

 

-Özel transfer kullandığımızda dönüşte aracın boş gitmemesi için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz, eğer farklı müşteriler aynı yere gidiyorsa araçları birleştiriyoruz.

 

- Yerel rakiplerimizin birçoğunun aksine, bankacılık sistemi aracılığıyla tam ödeme alırız ve tüm kazancımızı vergilendirme için beyan ederiz. Vergiden kaçmak için çevrimiçi depozito ve ardından varışta 'nakit' ödeme almayız.

Vergi kaçakçılığı cezai bir suçtur ve ne kendimiz ne de müşterilerimizin bu suça karışmasını istemeyiz.

 

-Tüm personelimize banka aracılığıyla ödeme yapılır ve tüm kazançları tam olarak beyan edilir, sigorta primleri buna göre ödenir.

 

-Tedarikçilerimizle dürüstlük ve güvene dayalı uzun vadeli iş ilişkileri içindeyizdir. Fiyatları haksız yere indirmeye zorlamayız veya pazara yeni giren diğer tedarikçilerin piyasanın altında verdikleri tekliflere itibar etmeyiz.

 

-Yıkıcı ve kültürel açıdan şüpheli olduğunu düşündüğümüz için 'Okul gezileri' düzenlemiyoruz.


- Grup turlarında plastik şişe satın alınmasını önlemek amaçlı şişe doldurma imkanı sağlıyoruz.

 

- Personelimize ve rehberlerimize adil ve hızlı bir şekilde ödeme yapılır ve tüm sosyal sigorta ve vergileri ödenir.

 

-Mükemmel hizmet için bahşiş memnuniyetle karşılanırken, tur fiyatları komisyon bazlı 'alışveriş deneyimleri' tarafından sübvanse edilmemektedir. Turda geçirdiğiniz zaman, gereksiz mağaza duraklarında boşa harcanmadan, doğal veya tarihi harikaları ziyaret etmek veya aktif olarak dinlenmek için kullanılır.

DOĞAL

GÜZELLİĞİN

VE

BARIŞIN

SÜRDÜRÜLMESİ UMUDUYLA...

 

Tebrikler! Mesajınız alındı.

Bizi arayın! 

+902428361630