97c35b_d90c935929574262b22ae2da3adbe775 (1)

LİKYA YOLU' NDA 

KENDİNİZİN

REHBERİ OLUN,

ÇANTALARINIZI BİZE BIRAKIN !

TL SGLW Fiyatlar.jpg

Doğa bize aldırmadığından doğanın içinde kendimizi öyle rahat hissederiz ki...

F. Nietzsche

 

“Likya yolu, Teke yarımadasında Fethiye Ölüdeniz’den başlayıp Antalya-Hisarçandır’a kadar uzanan, Türkiye’deki işaretlenmiş yürüyüş yollarından en uzun olanı. 1992’ da işaretlenen bu yol, tarihi Likya şehirlerini birbirine bağlayan antik yolların birleştirilmesi ile oluşturulmuş.            

 Likya yolu, planlayıp da hep zamansızlıktan ertelediğim, bir Türk vatandaşı olarak sahip olduğumuz ama yürüyemediğim için mahcup olduğum yürüyüş yollardan en çekici olanıydı. Sonunda yürüyebildiğim için çok mutluyum.”

 

Yürüyüşçü Yorumu

1.gün

Fethiye yada Dalaman’ da sizi karşılayıp Kayaköy’ e getiriyoruz. Kayaköy’de tercihinize en çok hitap eden konaklamayı bulduğumuza emin olabilirsiniz. Burada konaklamanız 2 gece olacak ve Akdeniz mutfağının nefis örneklerinden oluşan akşam yemeklerinde bu konaklama yerinde bizim misafirimizsiniz.

2.gün

Işığın medeniyeti Likya’ da ilk gününüz! Coğrafyayı tanımak ve ileriki günler hakkında fikir sahibi olmanız için size zevkli ve bol manzaralı bir gün planladık. Terkedilmiş Rum köyünde ufak bir turdan sonra Ölüdeniz’ e doğru yürüyüşe çıkacaksınız. Yürüyüşünüz yaklaşık 3 saat sürecek ve yüzme molalı olacak. Ölüdeniz e vardığınızda sık sık kalkan Kayaköy dolmuşlarıyla geri dönebilirsiniz

3.gün

Bugün daha uzun bir yürüyüş için hazır olmalısınız. Konakladığınız otele gelecek olan araç sizi Ovacık’ a götürecek. Likya Yolunun başlangıcı kabul edilen bu noktada derin bir nefes alın ve anlatılacak güzel anılar biriktirmek için hazır olun. Faralya’ ya olan yürüyüşünüz yaklaşık 5 saat sürecek. Çantalarınız ise siz yolda iken çoktan Faralya’da, Kelebekler Vadisinin üstüne kurulmuş olan konaklayacağınız otele götürülmüş olacak. Turun diğer günlerinde siz yürürken çantalarınızı bir sonraki durağınıza sizden önce ulaştırmış olacağız.

4.gün

Faralya’ da Kelebekler Vadisi manzarasına karşı yapacağınız güzel bir kahvaltının ardından burayı bırakmak zor gelebilir ancak çok zorlu olmayan bir yürüyüşten sonra Kabak Koyu’na ulaşana kadar bekleyin. Kabak vadisine yapacağınız yürüyüş günün sadece ilk yarısında olacak. Yaklaşık 10 km lik sürekli denizi gören bu rotaya bayılacaksınız. Öğleden sonranızı dinlenmeye ve sahilde keyif yapmaya ayırabilirsiniz.

5.gün

Evet. Burası gerçekten çok güzel bir koy. Yürüyüşünüzün 5. gününde biraz keyif yapmanızı öneriyoruz. Bugünü Kabak Vadisinin eşsiz doğasını keşfetmeye ve denizin tadını çıkarmaya ayırmalısınız. Bu gece Kabak’ta konaklayacağınız 2. ve son gece olacak.

6.gün

Kabak bırakılacak gibi değil ancak bugünkü 4 saatlik yürüyüşünüzde akıllarınızdan çıkmayacak manzaralar görmek için motivasyonunuzu toplayın, kameralarınızı hazırlayın ve biraz yükselmeye hazır olun. Bugün, yürüyüşünüz Alınca’da bitecek ve transfer aracımız sizi, sonraki iki gece konaklama yeriniz olacak olan Patara’ya  götürecek. Patara’ da konaklama yeriniz daha merkezi olacak. Akşamüzeri Patara’nın merkezinde dolaşabilir, yerel restoranlarda akşam yemeği yiyebilirsiniz. Sahile inmeyi yarına saklayın!!

7.gün

Bugün Likya tarihi, deniz ve güneşle dolu  geçecek. Delikkemer’den, yani Likya tarihi su kanal sisteminden başlayacağınız kolay ve keyifli olan 11km lik bu rotanın bitiş noktası dillere destan kum sahil Patara olacak.  Sonrasında Patara Antik Ören yeri sizi karşılayacak, tarihin zamansız şahidi olma şansını kaçırmayın.

8.gün

Çıkış bilgilerinize göre Fethiye yada Dalaman’a transferinizi organize edip sizi uğurlayacağız.

 

Bizimle birlikte ışığın medeniyetine yaptığınız yolculuk için teşekkürler. Biliyoruz, bu bölgeden ayrılmak zor gelebilir.

 

Umarız bu ayrılık çok uzun sürmez. Tekrar doğa, güneş ve tarih dolu turlarda görüşmek üzere.

12787150_10207635195869439_861604203_o
Patara
Alinca
uzunyurt
Faralya
Sidyma pillar tree
TRG Faralya
kalkan-patara
IMG_1567
241
4
kalkan-patara
241
Patara

MERAK EDİYOR MUSUNUZ?

-Konaklama ve transfer rezervasyonlarını kim yapacak? Benin yapmam gereken bir şey var mı?

 Hayır. Biz Amber Travel olarak rotanız üzerindeki tüm konaklama yerlerine misafir olacağınızı haber vereceğiz. Transfer ayarlamalarınız da bizim tarafımızdan yapılacak. Şoförlerimiz sizi olmanız gereken konaklama yerlerine götürecek ve gerekli yerlerde, yürüyüşünüzün bittiği noktalarda sizi bekliyor olacak. Yol işini bize bırakın. Siz sadece yürüyüşünüzün keyfini çıkarın.

 

 

-Bu bahsi geçen yerlerde hangi yöne ve nereye nasıl gideceğimi rehbersiz nasıl bileceğim?

Siz hiç merak etmeyin. Tura katılmak istediğiniz takdirde çok ayrıntılı tur notları, görmeniz gereken yerlerin konum bilgileri, yüzme molası için en uygun yerler, bütün GPS noktaları, kilometre ölçümleri, rotanızın rakım bilgileri de dahil olmak üzere size verilecek. Yani kendi kendinizin rehberi olacaksınız.

 

 

-Bu yürüyüş boyunca yapılacak ekstra harcamalardan hangileri tur fiyatına dahildir ve değildir?

 

Yemek: Tur boyunca bütün kahvaltılarınız tur fiyatına dahildir. Kahvaltı dışında dahil olan öğünler ise 5 akşam yemeği ve yürüyüş sırasında öğle yemeği olarak 2 adet kumanyadır. Bu bilgilerin ayrıntıları sizinle tur akışında gün gün paylaşılacak.

 

Ören yeri giriş biletleri: Ücretli olan ören yerleri Kayaköy Ören yeri ve Patara Antik Şehri’ dir ve bu biletler tur fiyatına dahil değildir.

 

Transfer ve konaklama: Tüm transfer ve konaklama ücretleri tur fiyatının içindedir.

 

**Yanınızda para bulundurun!! Ekstra yemekler, içecekler, hediyelik alışveriş, ya da yürüyüş sırasında geçtiğiniz bir köyde size uzatılan taze sıkılmış nar suyu için yanınızda para bulundurmalısınız.

 

 

-Bu turda değiştirmek istediğim ayrıntılar var ise değiştirebilir miyim ve bu ücretlendirmeyi nasıl etkiler?

 

Amber Travel olarak her zaman misafirlerimize kişisel hizmet vermenin peşindeyiz. Fikirlerinizi tura dahil etmekten mutluluk duyarız. Tur günleri uzatılabilir, konaklama için alternatifler bulunabilir. Gerekli organizasyon bizim tarafımızdan yapılacaktır.

Her turun alt ve üst sınır fiyatlandırması vardır. Alternatifler bu sınırlar arasında değişir.

Aklınıza gelen her türlü yorum ve soru için lütfen bizimle iletişime geçin :)

Tebrikler! Mesajınız alındı.

Bizi arayın !!

+902428361630